O mnie
Nazywam się Monika Ptak-Korbacz
Jestem terapeutką ajurwedy wykształconą w Indiach (w 2011 roku), naturoterapeutką i instruktorką ćwiczeń psychosomatycznych ze specjalnością pilates i stretching (od 2009 roku).
Aby maksymalnie efektywnie wykonywać moją pracę, łączącą wiele dziedzin nauki w holistyczne podejście do klienta. Ukończyłam również wiele kursów i szkoleń, m.in.: irydologię, ćwiczenia dla kobiet w ciąży i połogu, kurs pracy z oddechem metodą Butejki, kurs masażu ajurwedyjskiego, dietetykę, kurs instruktora rekreacji, kursy pracy z poszczególnymi narzędziami oraz urządzeniami używanymi w pilates i kurs pedagogiczny, by móc w pełni dzielić się swoją wiedzą.
Jak na pittę przystało, potrzeba ciągłej aktywności wiodła mnie po różnych dodatkowych ścieżkach: uczyłam języka japońskiego, prowadziłam zajęcia tae-bo, gotowałam cateringowo w ramach stworzonego przeze mnie projektu “Odnowa Jedzeniowa”, wykładałam na UTW.
Obecnie intensywnie uczę się polskiej fitoterapii, a na co dzień prowadzę zajęcia grupowe. Pracuję z klientami indywidualnie, udzielając porad i konsultacji prozdrowotnych. Podchodzę holistycznie do każdego przypadku.
Aktywnie działam w inicjatywie społecznej na rzecz ekologii EkoSuchedniów, w ramach której prowadzę szeroko pojętą edukację prozdrowotną szczególnie skierowaną do dzieci i młodzieży.
Jestem też prezesem pierwszego w Polsce Polskiego Stowarzyszenia Ajurwedy „PRANA”, które zrzesza praktyków Ajurwedy.
Przede wszystkim jednak piszę: bloga, książki, poradniki. Tworzę przydatne tabelki, schematy i inne materiały, zamieniające suchą wiedzę teoretyczną w praktykę.
Staram się tak organizować czas, żeby mimo obowiązków mamy czwórki dzieci mieć jeszcze chwilę dla siebie na to, co lubię najbardziej: bieganie, gotowanie i czytanie.
Jako córka leśników kocham przyrodę. Wraz z mężem i wesołą gromadą mieszkam w domu przy lesie z dużym sadem i warzywnym ogrodem, którego pielęgnacja wypełnia mi większość wolnego czasu.
Zobacz moje książki
Poczytaj bloga
Chcesz poczytać wywiady ze mną? Kilka z nich znajdziesz tutaj:
Ajurweda – tajemnica długowieczności indyjskich mędrców – artykuł na wiecejnizzdroweodzywianie.pl
Poznaj naturalne sposoby na zwiększenie odporności – materiał dla TVP Kielce
Jak wzmocnić organizm jesienią według Ajurwedy? – artykuł na portalu Hellozdrowie
Wywiad na portalu Hipoalergiczni
Na wirusa nie ma leku – wywiad na portalu Hipoalergiczni